top of page

Wypasiona Krowa w obronie polskich rolników: Wolny rynek czy nierówna walka?W Polsce, gdzie rolnictwo stanowi nie tylko fundament gospodarki, ale i serce tradycji, ostatnie wydarzenia na rynku produktów rolnych budzą poważne obawy. Jako Wypasiona Krowa, marka głęboko zakorzeniona w polskiej ziemi i wspierająca rodzimych producentów, nie możemy przejść obojętnie obok sytuacji, w której polscy rolnicy czują się zagrożeni przez import produktów rolnych z Ukrainy, dokonywany bez obciążeń celnymi. To, co miało być triumfem wolnego rynku w ramach Unii Europejskiej, nagle przybiera formę nieoczekiwanego wyzwania.


Wstąpienie do Unii Europejskiej miało otworzyć nas na wolny rynek, umożliwić rozwój i konkurencyjność. Niemniej jednak, obecna sytuacja, w której Ukraina – nie będąca członkiem UE – korzysta z przywilejów podobnych do państw unijnych, rodzi pytania o równość i sprawiedliwość takiego porządku. Nie winimy tu rolników ukraińskich, którzy, tak jak i my, dążą do tego, by produkować i sprzedawać swoje wyroby w możliwie najkorzystniejszych cenach. Problem leży gdzie indziej.


Głównym punktem spornym są działania rządów Polski i Unii Europejskiej, które przez lata deklarowały wsparcie dla unijnego rolnictwa, a dziś okazuje się, że wprowadzone przez nie regulacje i podatki sprawiają, że europejscy rolnicy nie są w stanie konkurować cenowo z produktami z Ukrainy. Tutaj pojawia się pytanie: jak to możliwe, że miliardy euro zainwestowane w nowe technologie, maszyny i rozwój obszarów wiejskich nie przekładają się na możliwość tańszej produkcji?


Sytuacja ta wydaje się być paradoksem, kiedy porównamy ją z dynamicznym rozwojem Chin w ciągu ostatnich 30 lat. Jak to się dzieje, że kraje, które jeszcze niedawno klasyfikowano jako "trzeci świat", dziś stanowią dla nas konkurencję nie do prześcignięcia?

Do rządów Polski i Unii Europejskiej kierujemy więc pytanie, przesycone nutą ironii: gdzie podziały się te biliony euro, które miały zapewnić naszym rolnikom przewagę i bezpieczeństwo na wolnym rynku? Czy obietnice rozwoju i wsparcia sprowadziły się jedynie do zwiększenia biurokracji i utrudnienia działalności tych, którzy na roli zbudowali fundament naszej gospodarki?


Mimo tych wyzwań, pragniemy przekazać polskim rolnikom słowa wsparcia i motywacji. To wy jesteście strażnikami naszej ziemi i dostawcami żywności, która codziennie trafia na nasze stoły. Nie ustępujcie w walce o swoje prawa, wolność i możliwość godziwego zarabiania pieniędzy. Historia uczy, że tylko zjednoczeni i zdeterminowani możemy przeciwstawić się niesprawiedliwości i wywalczyć lepsze jutro dla polskiego rolnictwa.

Pamiętajcie, że każda bitwa, nawet ta o sprawiedliwe ceny i równe szanse na rynku, jest warta stoczenia, gdy w grę wchodzi przyszłość nas wszystkich. Jako Wypasiona Krowa, stoimy u waszego boku, gotowi wspierać i podnosić głos w obronie polskiego rolnictwa. Razem możemy więcej –

walczmy o swoje!

7 wyświetleń0 komentarzy

Comentarios


bottom of page